Koronavirüs vakasına giden 112 sağlık ekibine saldırı

0 48

İstanbul’da gece geç saatlerde meydana gelen olayda vatandaşların ihbarı üzerine bir koronavirüs vakasına giderek buradaki şüpheli hastayı alarak hastaneye geri dönmekte olan ambulansın önü bir kişi tarafından kesildi.
Şüpheli kişi arabasından inerek ambulansta bulunan görevlilere “Hasta kim? Korona mı? Ne olmuş? Anlatsanıza.” diye arka arkaya sorular sormasına rağmen ambulansta bulunan 112 sağlık ekipleri hasta mahremiyeti açısından hastanın bilgilerini vermedi. Kendisine cevap verilmemesine sinirlenen şüpheli şahıs önce ambulansı yumruklamaya başladı. Şüphelinin bu davranışı üzerine ambulans olay yerinden uzaklaşırken aynı şahıs bu kez başka bir araçla ambulansın önüne kesti. Aracından inen şahıs elindeki kaldırım taşıyla ambulansın camlarını kırmaya başladığı esnada ambulans tekrar olay yerinden hızla uzaklaşırken durumu en yakın polis merkezine bildirerek şahıs hakkında şikayetçi olurken hasta ise polis merkezinden başka bir ambulans tarafından alınarak hastaneye sevk edildi.
Şüphelilerin bulunması için çalışmalara başlayan Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı çarşı ve mahalle bekçileri, Ali Han G. (20) ve Ahmet Can T’yi (21) sabah saatlerinde yakaladı. Gözaltına alınan şüpheliler kamu malına zarar vermekten işlemleri yapıldıktan sonra savcılık talimatı ile serbest bırakıldılar.
Yaşanan olaylardan sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ”Sevgili Büşra, senin biricik vicdanını, mesleğine ve insana olan saygını Avrupa’nın evrensel dediği hiçbir değerine değişmem. İyi ki varsın.” ifadelerini kullandığı sağlık görevlisi Büşra Kayalı Durmaz, sosyal medya hesabından paylaştı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gece 03:40’ta sağlık çalışanı Büşra Kaya Durmaz’ı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletirken Büşra Kaya Durmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında “Gece saat 03.40’ta telefon çalar ve arayan Sağlık Bakanı’dır. Biz böyle güçlü bir aileyiz. Gecenin bu saatinde arayan bakanımıza teşekkür ederiz. Allah başımızdan eksik etmesin.” notu ile duygularını paylaştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.