Uşak Valisi kendisini savundu

0 36

Geçtiğimiz günlerde Uşak’ta meydana gelen ve sosyal medyayı ayağa kaldıran görüntüler büyük tepki yaratmıştı. Sosyal medyada infial yaratan görüntülerde Uşak Valisi Funda Kocabıyık çalışma arkadaşları ile beraber şehirdeki koronavirüs tedbirleri kapsamında şehirde teftiş yaparken birbirine çok yakın bir grubu görünce gruba sitem ederek “Sosyal mesafeyi ayarla, bak çok dip dibe insanlar, düzelt, herkes hadi.” dedi.

ÖNCE HERKESE HADİ DEDİ SONRA TALİMAT VERDİ

Uşak Valisi Funda Kocabıyık daha sonra yanındakilere verdiği talimatla” Bundan sonra PTT ve bankalarda işi olanlara izin verilecek. Bunların haricinde buralarda gezen herkese para cezası kesilecek. Burada öyle kendi kafalarına göre gezmeyecekler” dedi.

AÇIKLAMA YAPTI

Sosyal medyada görüntülerin yayınlanmasının ardından büyük tepki çeken Uşak Valisi Funda Kocabıyık bugün yazlı bir açıklama yaptı. Kocabıyık yaptığı yazılı açıklamada “ Sosyal medyada paylaşılan hadiseyle ilgili yanlış anlaşılmak beni çok üzer, yanlış bir algı var ise kusurumuz affola. Dün görevli arkadaşlarımla İsmet Paşa Caddesi’nde bazı denetimlerde bulunurken bir bankanın önünde görevlilerimiz bulunduğu halde sosyal izolasyon kuralına uyulmadığını fark ettim. Bu süreçte tüm mesai arkadaşlarımın aşırı yorulduğunu ve bu yorgunluktan dolayı yeni uygulamaların da başlatılması üzerine aksaklıklar yaşandığını biliyorum. Bunu fark ederek arkadaşlarımızın sosyal izolasyondan uzak olduğun görerek o arkadaşlarımızı sosyal izolasyona uymaları konusunda uyarıda bulundum. Bizler topluma hizmet için görevliyiz. Herkesin seferber olduğu bir dönemde vatandaşlarımı kıracak bir tavır sergilemem mümkün değil” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.