35 milyon liralık uyuşturucu ele geçirildi

0 26

Son 45 gün içerisinde İstanbul genelinde 14 farklı operasyona imza atan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri piyasa değeri yaklaşık 35 milyon liralık uyuşturucu ele geçirdi. Yapılan operasyonlar kapsamında 12 uyuşturucu çetesi çökertilirken Silivri, Bahçelievler, Bağcılar, Başakşehir, Esenyurt, Beylikdüzü, Kağıthane, Fatih ve Küçükçekmece ilçelerinde yapılan operasyonlar sonucu 885 bin adet uyuşturucu hap, 205 kilo civarında metamfetamin, 44 kilo skunk, 58 kilo uyuşturucu katkı maddesi, 38 kilo kokain, 6 ruhsatsız tabanca, 10 kilo bonzai, 21 kilo marihuana ve 10 kilo eroine ele geçirildi.

Narkotik Masasına bağlı bir ekip uyuşturucu hap satışı yapan bir çeteyi teknik ve fiziki olarak takibe aldılar. Sokaklarda satış yapan çetenin koronavirüs salgını sonrasında motosikletli kuryeler vasıtası ile evlere uyuşturucu hap servisi yaptığını tespit etmeleri üzerine motoskletli kuryeleri takibe alarak 20 farklı adresten evlere uyuşturucu servisi yapan çeteye düzenledikleri baskın sonrasında 177 kilo ağırlığında 885 bin uyuşturucu hap ele geçirdi.

İstanbul’un 10 farklı ilçesinde düzenlenen 14 operasyon sonrasında bir çok uyuşturucu çetesi çökertilirken 52 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Emniyette sorguları yapılan 52 şüpheliden 41 çete üyesi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken diğer şüpheliler adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar. Operasyonlar sonucunda piyasa değeri yaklaşık 35 milyon lira değerinde uyuşturucu ele geçirildi. Operasyon kapsamında baskın düzenlenen adreslerde 6 ruhsatsız silah ve bunlara ait 129 mermi de ele geçirilirken operasyonlar sonrasında ele geçirilen uyuşturucu haplarla polisler “Evde Kal” yazarak koronavirüs salgınına karşı dikkat mesajı verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.