Soylu’dan sosyal mesafe cezası veren vali’ye tebrik

0 37

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Akçalı Köyü yolunda meydana gelen olayda araçlarıyla köy yolunda bulunan akaryakıt istasyonuna gelen iki kişi yüzlerinde maske bulunmadan istasyon içinde bulunan marketten alışveriş yapmak istedikleri esnada akaryakıt istasyonunda bulunan market çalışanları maske takmaları konusunda müşterilerini uyardı. Müşterilerini uyaran market çalışanları ile alışveriş yapmak için gelen iki müşteri arasında tartışma yaşanmaya başladı. İki grup arasındaki tartışma kısa bir sürede kavgaya dönüşmesi üzerine akaryakıt istasyonu çalışanları durumu jandarma ekiplerine ihbar etmesi üzerine akaryakıt istasyonuna jandarma ekipleri sevk edildi. Jandarma ekipleri akaryakıt istasyonunda bulunan ve kavgaya karışan 11 kişiyi gözaltına alırken koronavirüs salgını nedeniyle “sosyal mesafe” kuralına uymadıkları gerekçesi ile kavgaya karışan 11 kişiye kişi başı 3 bin 150 lira toplamda 34 bin 650 lira para cezası kesti

Yaşanan olaylarla ilgili olarak Hakkari Valisi İdris Akbıyık, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Yapılan paylaşımda “ İlimiz sınırları içerisinde bir ilçemizde bulunan bir akaryakıt istasyonu içinde bulunan bir markette çıkan kavgaya karışan 11 kişi gözaltına alınmış ve bu kişilere sosyal mesafe kuralını ihlal etmelerinden dolayı Hıfzısıhha Kanunu 282. maddesine istinaden 3 bin 150’şer TL ceza kesilmiştir. “dedi.

Hakkari Valisi İdris Akbıyık’ın sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımı gören İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da bir paylaşımda “ Bir ilimizde bir akaryakıt istasyonu içinde kavga yaşandı. Bu kişiler elbette gözaltına alındılar. Sosyal mesafe kuralını ihlal ettikleri için kişi başı 3 bin 150 lira ceza kesildi. Valimizi tebrik ederim” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.