İmam nikahlı eşini öldüren zanlıya müebbet hapis

0 27

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde meydana gelen olayda Serpil Ertekin, Duran Günyeli adındaki 6 yıllık dini nikahlı eşiyle bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışmaya başladı. Çıkan tartışma kısa bir süre içinde kavgaya dönüşmesi üzerine Duran Günyeli üzerinde bulundurduğu ruhsatsız tabanca ile imam nikahlı eşi Serpil Ertekin’e 6 el ateş etti. Duran Günyeli’nin tabancasından çıkan kurşunlardan ikisi imam nikahlı eşi Serpil Ertekin’e isabet etmesi üzerine talihsiz kadın çocuğunun gözleri önünde hayatını kaybederken olay yerinden kaçan Duran Günyeli polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Serpil Ertekin’in emniyette alınan ifadesinde zanlının “İmam nikahlı eşinin kendini aldattığını ve aralarında bu yüzden çıkan tartışma sonucu tabancasıyla öldürdüğünü” itaraf ettiği öğrenilirken emniyette işlemleri tamamlanan Serpil Ertekin adliyeye sevk edilmiş ve burada çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Serpil Ertekin hakkında Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten öldürme’ suçundan açılan davanın, karar duruşmasına koronavirüs salgını nedeniyle SEGBİS sistemi ile bağlanan zanlı eşini ağır tahrik altında öldürdüğünü iddia ederek “Ben eşimi çok sevdim ve değer verdim. 6 yıldır aynı çatıyı paylaşıyoruz. Onun yüzünden tehdit edildim, kendisi de beni birkaç kez tehdit etti. Beni aldattığı ve tehdit ettiği için tartışırken eşimi öldürdüm” dedi.

Sanık avukatları zanlının en üst sınırdan ceza almasını talep ederken zanlının avukatları da “Müvekkilimiz imam nikahlı eşi tarafından defalarca aldatıldı. Bunu belgelerle mahkemenize sunduk. Müvekkilimiz ağır tahrik altında cinayet işledi. Hakkında verilecek cezada indirimde bulunulmasını talep ediyoruz” dedi.

Mahkeme heyeti açıkladığı kararında Duran Günyeli’yi müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.