Korona testinden kaçan kişi ölü bulundu

0 56

Antalya’da meydana gelen olayda daha önce KOAH hastası olduğu tespit edilen Hüseyin İncirbelen 11 gün önce rahatsızlanması sonrasında ailesi tarafından hastaneye kaldırdı. Burada tedavisine başlanan Hüseyin İncirbelen kendisine koronavirüs testi yapılacağının söylenmesi üzerine hastaneden kaçtı.
Hastaneden kaçtıktan sonra bir daha sağlık kontrolü yaptırmayan Hüseyin İncirbelen dün öğleden sonra Manavgat Örnek Mahallesi 1599 Sokak üzerinde yaşayan Murat Çağlar adlı arkadaşının evine ziyarete gitti Burada arkadaşı ile otururken birden fenalaştı.
Murat Çağlar 112 Acil Servis’e durumu ihbar etmesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları ilk incelemede Hüseyin İncirbelen’in olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.
KOAH HASTASIYDI
Murat Çağlar’ın ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri KOAH hastası olduğu öğrenilen Hüseyin İncirbelen’in hayatını kaybettiğini belirlerken ev sahibi ve arkadaşı Murat Çağlar arkadaşının kendisini arayarak öğleden sonra ziyaretine geldiğini ve geldikten kısa bir süre sonra fenalaştığını ve kendisine nefes alamadığını söylemesi üzerine 112 Acil Servise haber verdiğini ifade etti.
TESTTEN KAÇMIŞ
28 Mart günü nefes alamama şikayeti ile Hüseyin İncirbilen’in Manavgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı ve burada ilk tedavisinin yapıldıktan sonra koronavirüs testinden dolayı hastaneden kaçtığı ve olaydan sonra aynı evi paylaştığı ağabeyi ile kendisinin arandığının bilgisine ulaşıldı.
Cenaze öncesi Hüseyin İncirbelen’e yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve bu sonuç üzerine ağabeyinin arandığı, olayda hayatını kaybettiği arkadaşı Murat Çağlar’ın ise karantinaya alındığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.