Aile Bakanlığı bürokratı ‘Açız’ diyen aileye ‘Geber’dedi

0 53

Türkiye’de yayın yapan Fransa merkezli yayın kuruluşu Euronews’in Türkçe masası, koronavirüs salgını yüzünden İstanbul’da evden çıkamayan vatandaşlarla söyleşi yaptı.

Euronews’in röportaj yaptığı ailelerden bir anne “ Bu sabah çocuklarıma kahvaltı ettiremedim ve bundan dolayı çok ağladım. Devlet büyüklerimiz bu duruma bir el koymalı. Çocuklarım aç kalmasın diye dışarda dilendim ve şimdi evime geldim. Bize ‘evden çıkmayın’ diyorsunuz ama çocuklarım açken nasıl dışarı çıkmayayım. Biz ölelim ama çocuklarımız aç kalmasın yaşasın” dedi.

Bu röportajın sosyal medyada yayınlanmasının ardından videoyu kendi hesabından paylaşan  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay, mağdur kadına hitaben ‘Geber’  yazdı. Kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Çocuk Kulüpleri Birimi sorumlusu olan bir bürokratın videoya yapmış olduğu insanlık dışı davranış sosyal medyada büyük yankı uyandırırken Nail Noğay’a büyük tepkiler yağdı. Tepkilerin kısa sürede artması üzerine Nail Noğay Twitter hesabını kapatırken ünlü isimlerde bu insanlık dışı davranışa sessiz kalmayarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a seslenerek, gereğinin yapılmasını istedi.

Sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada “Yaptığı çirkin bir paylaşımla toplumumuzun büyük tepkisini çeken bakanlığımıza bağlı çalışan bir İl Müdür Yardımcısı’nın bugünlerde hepimizin birlik ve beraberlik ruhumuzu yaralayıcı bir dil ve üslup devletimizin hiçbir kademesinde asla kabul edilemez. Videodaki anne ve yavruları hemen ziyaret edilecek ve tüm ihtiyaçları karşılanacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nde kimse sahipsiz değildir. Bakanlığımız çalışanı olan bu kişi olayın hemen akabinde görevinden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.