Seni öğretmen yapan da kabahat!

0 39

İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde bulunan bir ilköğretim okulunda stajyer öğretmen olarak B.K. adlı kişi görevine başladı. B.K. üniversitede eğitim gördüğü yıllarda bir çok kitap yazmıştı ve bu kitapları Arnavutköy’de eğitim verdiği ilkokulda okuma yazma öğrenen öğrencilerine hediye etmeye başladı.

Öğretmenlerinden hediye olarak kitaplarını alan öğrenciler evlerine giderek kitaplarını okumaya başlarken bazı öğrenciler de kitaplarını ailelerine gösterdiler. Aileler öğretmenleri tarafından çocuklarına hediye olarak kitabı incelemeye başladıklarında kitapta bazı bölümlerde cinsel içerikli diyalogları görmeleri üzerine soluğu hemen çocuklarının eğitim gördüğü okulda aldılar. Veliler okul müdürü ile tartışırken bazı veliler de çocuklarına müstehcen içerikler bulunan kitabı hediye eden stajyer öğretmen B.K.’yı darp ettiler. Okul yöneticileri ve öğretmenler velilerin elinden stajyer öğretmen B.K.’yı zorlukla aldılar.

Çocuklarına cinsel içerikli bölümler içeren kitabını hediye eden stajyer öğretmen B.K. bazı veliler tarafından karakola giderek şikayetçi olurlarken bir çok velide çocuklarının sınıfının değiştirilmesi için okul yönetimin müracaat ettiler. Şikayet üzerine stajyer öğretmen B.K. polisler tarafından gözaltına alındıktan sonra ifadesi alınarak serbest bırakıldı.

Yaşanan skandalın okul yönetimi ve veliler tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirilmesi üzerine sözleşmeli öğretmen B.K. açığa alındığı bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.