Elbistan Belediyesi yüreklerimizi ısıttı

0 41

İçişleri Bakanlığı’nın hafta sonu uygulamaya soktuğu sokağa çıkma yasağı ilan etmesinin ardından Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, bir açıklama yaparak günlük sattıkları sebze ve meyve ile geçimlerini sağlayan seyyar satıcıların bu süreçte zor durumda kalmaması için, “Bize ulaşsınlar ürünlerini piyasa fiyatından alalım, ihtiyaç sahiplerine de ücretsiz ulaştıralım” diyerek bu zor günde herkesin yüreğini ısıttı.

9 seyyar satıcı Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ün bu açıklamasını duyduktan Elbistan Belediyesi’ni arayarak yardım istedi. Seyyar satıcılarının kendilerini araması üzerine  Elbistan Belediyesi yetkilileri seyyar satıcılarla irtibata geçip tüm ürünlerini piyasa fiyatından satın aldı. Ürünleri satın alan Elbistan Belediyesi daha sonra satın aldıkları sebze ve meyveleri kendilerinde kayıtlı olan ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ulaştırdı.

‘HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ’

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Evlerini günlük satışlar yaparak geçindirmeye çalışan seyyar satıcılarımızın sokağa çıkma yasağı sonrasında mağduriyetlerini gidermek için herkesin bildiği gibi kısa sürede bozulacak bir çok sebze ve meyveler seyyar satıcılarımızı ve ailelerini mağdur edecekti. Ekonomik anlamda küçük esnafımızı mağdur etmemek ve desteklemek adına sosyal belediyecilik anlayışı ile bu ürünleri parası mukabil almaya karar verdik. Bize müracaat eden 9 seyyar satıcımızın tüm ürünlerini piyasa fiyatına satın aldık. Satın aldığımız bu sebze ve meyveleri de dar gelirli ailelere ücretsiz olarak ulaştırdık” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.