Saplantılı aşık sevdiği kadını öldürdü

0 60

Rize’nin Fındıklı ilçesinde meydana gelen olayda yaşayan Savaş Dalançıkar , Fındıklı AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve öğretmenevi çalışanı Gamze Pala’ya arkadaşlık teklifinde bulundu. Gamze Pala’nın bu teklifi ret etmesi üzerine ikili arasında tartışma yaşanmaya başlandı. Tartışmanın kısa bir sürede kavgaya dönmesi üzerine Savaş Dalançakır üzerinde bulundurduğu silahı ile Gamze Pala’yı sırtından vurduktan sonra bıçakla boğazını kesti. Kanlar içinde yere yığılan Gamze Pala’nın başında bekleyen Savaş Dalançıkar daha sonra ihbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ve polis ekiplerinin gelmesi üzerine polisler tarafından gözaltına alınırken sağlık ekipleri ilk yaptıkları kontrolde Gamze Pala’nın hayatını kaybettiğini tespit ettiler.

Arkadaşlık teklifini reddeden Gamze Pala’yı öldüren katil Savaş Dalançıkar gözaltına alındıktan sonra emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Hakimliği tarafından tutuklanarak Kalkandere L tipi cezaevine gönderildi.

Gamze Pala’ya Savaş Dalançıkar’ın, defalarca arkadaşlık teklifinde bulunduğu ve bu teklifleri genç kadının kabul etmediği ortaya çıkarken Gamze Pala’yı cep telefonundan sürekli arayarak rahatsız ettiği ve mesaj attığı da belirlendi. Sosyal medya hesaplarında Savaş Dalançıkar’ın kendi isminin yanında “Gamze” yazdığı tespit edildi.

Gamze Pala’nın cenazesi sonrası arkadaşları, partililer ve bir çok vatandaş Gamze Pala’nın görev yaptığı öğretmenevine gelerek gül bırakırken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bir açıklama yaparak “Gamze kardeşimizin katledilmesi hepimizi derinden yaraladı. Yargı sürecinde müdahil olarak en ağır cezayı alması için davanın takipçisi olacağız” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.