Yaşlı adamı 25 bin lira dolandırdılar

0 28

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde 3 ay önce meydana gelen olayda memur emeklisi Mehmet Memiş telefonunun tamiri için bir cep telefoncuya ait işyerine gitti. Burada telefonun tamir edileceğinin söylenmesi üzerine kendisine verilen yeni bir hat üzerinden aylık 100 lira taksitle telefon satışını kabul eden yaşlı adam kendisine uzatılan sözleşme adı altındaki kağıtları imzalayarak kendisine verilen yeni hat ve yeni telefonunu alarak işyerinden ayrıldı.
Telefon ve yeni hattı almasının ardından 45 gün geçtikten sonra Mehmet Memiş’in cep telefonuna bir GSM operatöründen yapılan aramada satın almadığı bir telefon için 1000 lira ödemesi gerektiğinin söylenmesi üzerine bunu araştırmak için başka bir GSM operatörü bayisine gittiğinde burada kendi adına 2 yeni hat ve bu hatlar içinde iki yeni telefon satışı yapıldığını öğrendi.
Mehmet Memiş bunun üzerine yanına oğlu Ümit Memiş’i de alarak polis merkezine giderek dolandırıldığını söyleyerek kendisine telefon satan H.Y.’den şikayetçi oldu. Polislerin şikayet üzerine yaptıkları araştırmada bir elektronik eşya satan firmadan 7 bin lira değerinde bir telefon ve yeni bir hat alındığının tespit edilmesi üzerine H.Y. polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken H.Y emniyette verdiği ifade sonrasında serbest bırakıldı.
Konu hakkında açıklama yapan Mehmet Memiş “ Telefonum arıza yapınca bana yeni bir hatla ayda 100 lira taksitle telefon önerilince kabul ettim. Amacım sadece öğrenci olan torunum ile telefon üzerinden görüntülü konuşmaktı. Bana belgeleri uzattılar ve hiç okumadan imzaladım. Oradan sadece bir telefon aldım ama sonra öğrendim ki iki hat üzerinden iki telefonu benim adıma almışlar ve beni 25 bin lira borçlandırıldım. Bugüne kadar karakol kapısı bilmezdim. Bunu yapanlar cezalarını çeksinler” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.