Doğalgaz şirketi 14 aylık bebeği soğukta bıraktı

0 35

Bursa’nın İznik ilçesinde meydana gelen olayda Serdar Bağdatlı eşi ve 14 aylık bebekleri Mila ile birlikte yaşadıkları evlerinde doğalgaz borçlarını ödeyemedikleri için doğalgaz firması tarafından saatlerinin sökülmesi sonucu bu zor günlerde soğukta yaşamak zorunda kaldılar.

Serdar Bağdatlı çalıştığı inşaat firmasının 3 ay önce iflas etmesi sonucu işsiz kalmış ve çalıştığı şirketteki alacaklarını tahsil edememişti. Bu süre zarfında Serdar Bağdatlı gündelik işlerde çalışarak ailesini bin bir zorlukla geçindirmeye çalışırken koronavirüs salgını sonrasında tamamen işsiz kaldı.

Konu hakkında sosyal medyadan paylaşım yapan Serdar Bağdatlı “Doğalgaz şirketi 1300 liralık doğalgaz borcumdan dolayı 1,5 ay önce doğal gaz saatinin kendilerinin hastanede oldukları bir sırada gelerek doğalgaz saatini söktüler. Gündüzleri hava iyi de olsa geceleri soğuk oluyor. Benim 14 aylık bir kızım var. Hani vatandaşların doğalgazı kesilmeyecekti” diyerek tepki gösterdi.

Açıklamalarına devam eden Bağdatlı “Sosyal yardımlaşmadan son üç aydır yardım alırken bu ay alamadım ve biriken kira borcum var. Kızımı bugünlerde sıcak bir ortamda olması şu an tek derdimiz. Doğalgaz kesilmesi hakkında kaymakamlığa ve valiliğe müracaat ettim ama bana sosyal yardımlaşmaya müracaat etmemi söylediler. Müracaat ettim ama bana bin liralık yardım verilmedi onun yerine 108 liralık erzak yardımından faydalanabildim.” diyerek açıklamasını tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.