Bodrum’da sokak hayvanı katliamı

0 38

Muğla’nın Bodrum ilçesi Gazdere Caddesi üzerinde sürüsüne saldırıp bir keçisine zarar verdiği gerekçesiyle çobanlık yapan F.Ç., dün akşam,av tüfeğiyle bir sokak köpeğini öldürdükten sonra  çöp konteynerine attı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerinden otomobiliyle ayrılan çoban hakkında polis araştırma başlattı.

Olayın görgü tanıklarının ifadelerinden yola çıkan polis ekipleri vatandaşların verdiği plaka numarasından yola çıkarak çoban F.C.’yi yakalayarak gözaltına alarak Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.  Burada F.Ç. adlı çobanın alınan ifadesinde “Köpeği korkutmak için ateş ettiğini saldırmaya devam edince de tüfeğiyle vurduğunu” itiraf etti.

Sosyal medya hesabından konu hakkında açıklama yapan Muğla Barosu Hayvan Hakları Komisyon Başkan Yardımcısı avukat Arzu Ayyıldız, ”Olayın görgü tanıkları var. Keçiye köpeğin saldırdığı anlarda çoban olay yerinde dahi değilmiş. Keçisini geldiğinde yaralı görünce bunu yapan ‘köpeği öldüreceğim’ demiş. Olayı gören hayvanseverler keçinin önemli bir şeyi olmadığını ve tedavisine yardımcı olacaklarını söylemesine rağmen bu teklifleri kabul etmeyerek köpeği kovalamaya başlamış. Köpek çobandan kaçıp saklanmış. Söylenenlerin aksine sokak köpeği ürkek bir hayvan ve olay anında çobana da saldırmamış. Çobanın iddia ettiği gibi keçisini de parçalamamış. Çobanın verdiği ifadesi yalanlarla dolu. Birçok hayvansever vatandaş sokak köpeğini öldürmemesi konusunda çobanı uyarmış. Ama çoban uyarılara kulak asmamış ve evine giderek ruhsatsız av tüfeği ile sokak köpeğini yakalayarak öldürdü. O anlarda o tüfekten çıkan saçmalar çocuklarımıza da gelebilirdi” diyerek sitemini takipçileri ile paylaştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.