3 aylık yavru köpeği öldüren caniye sadece ev hapsi verildi

0 30

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde meydana gelen olayda çalıştığı iş yerinde üç aylık yavru bir köpeğin kendisini rahatsız etmesi üzerine Ozan Ö. isimli şahıs, Dora adındaki 3 aylık köpeğe şiddet ve işkence uyguladı. 3 aylık yavru köpek uğradığı şiddet ve işkenceye dayanamayarak hayatını kaybederken yavru köpeğin ölmesi üzerine Özcan Ö. isimli şahıs çalıştığı iş yerinden kaçarken iş yerinde bulunan güvenlik kamerası o anları kaydetti.

3 aylık köpeğin ölümü üzerine iş yeri sahibi tarafından güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesi üzerine 3 aylık yavru köpeği öldüren cani için şikayette bulunulması üzerine harekete geçen emniyet ekipleri kısa bir süre içinde cani adamı İstanbul’da yakalayarak gözaltına aldı.

Emniyete götürülen 3 yaşındaki köpeğe işkence uygulayan cani burada yapılan sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Üç aylık yavru köpeğe şiddet ve işkence uygulayarak ölümüne neden olan Özcan Ö. isimli cani emniyette verdiği ifadesinde “Öldürdüğü köpeğin çalıştığı iş yerinin sahibine ait olduğunu ve bir anlık öfke ile kendisini rahatsız ettiği gerekçesi ile şiddet uyguladığını ve pişman olduğunu” söylediği öğrenilirken emniyette işlemleri tamamlanan Özcan Ö. adındaki cani adliyeye sevk edildi.

Özcan Ö. adındaki cani Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilirken burada bulunan Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgulandıktan sonra Türk Ceza Kanunu 151/2. madde uyarınca “Mala zarar verme” suçundan tutuklanması talep edildi.

3 aylık yavru köpeği öldüren cani Özcan Ö. daha sonra İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılarak hakkında konutunu terk etmemek şeklinde adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı uygulanmasına karar verilerek serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.