İzmir’de bir saadet zinciri daha patladı

0 113

İzmir’de, meydana gelen olayda yeni bir saadet zinciri dolandırıcılığın yaşandığını öğrenildi. saadet zinciri dolandırıcılığı adı altında yeni bir vaka daha yaşandı…

Ömer Faruk Zıngıl adındaki bir şahıs 7 ay önce “Kazandıran Paketler” adıyla yeni bir saadet zinciri kurdu. Ömer Faruk Zıngıl’ın daha önce Epitelyum isimli ve yaklaşık 30 bin kişinin mağdur olduğu bir saadet zincirinde yer aldığı ve buradan tanıştığı kişiler vasıtasıyla kurduğu yeni saadet zinciri kısa sürede yayılırken Zıngıl yatırılan paraların matbaa sektöründe kullanılacağını ve yüksek kar marjı sağlayacaklarını iddia ederek 10 ayrı paket halinde kişilerden para toplarken sisteme en düşük katılımın 250 lira en yüksek katılımı da 30 bin lira olarak açıkladı.

Katılımcıların her hafta yatırmış oldukları paranın 6/1 oranında kar vereceğini açıklaması üzerine haftalık kazanç sistemine bir çok insan üye olurken sisteme yeni katılan kişileri öneren üyelere de ayrıca %10 ekstra kar payı vermeye başladı.

Başta İzmir olmak üzere bir çok ilden binlerce kişinin para yatırdığı saadet zinciri geçtiğimiz hafta tökezlemeye başlarken sisteme giremeyen birçok üye birbirleri ile temasa geçerek kendi hesaplarına kar paylarının geçmediğini fark etmeleri üzerine saadet zincirinin kurucusu Ömer Faruk Zıngıl ile iletişime geçti.

Kendisi ile iletişime geçen üyelere Zıngıl ilk olarak hesaplara bloke konulduğunu ve şu an hayati bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu söyledikten kısa bir süre sonra da koronavirüse karşı etkili bir sabun işine girdiğini söyledikten sonra kendisine bir daha ulaşılmadığı öğrenilirken Ömer Faruk Zıngıl’ın bu şekilde piyasadan yaklaşık 10 milyon lira civarında para topladığı tahmin ediliyor.

Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.