Dur ihtarına uymayan Suriyeli genci vuran polis tutuklandı

0 39

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Sucuzade Mahallesi’nde meydana gelen olayda uygulama yapan polis ekiplerinin dur ihtarına uymadığı gerekçesiyle Suriye uyruklu Ali Hemdan adlı genç vuruldu…

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Ali Hemdan doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Yaşanan olay sonrasında Ali Hemndan’ın babasını arayan İçişleri Bakanı Soylu, başsağlığı dilerken yaşanan olaydan dolayı üzüntüsünü dile getirerek olayın takipçisi olacağını ifade etti.

İçişleri Bakanı Soylu ile görüşen Ali Hemdan’ın babası “ Zor günler geçirdiğimiz bu dönemde Türkiye bize ev sahipliği yaptı. Yaşanan olaylar kardeşliğimizi bozamaz” dedi. Acılı aileyi Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Göç Müdürü Vekili Velican Doğru ziyaret ederek taziyelerini ilettiler.

Olay sonrası Adana Valiliği yazılı bir açıklama yaparak “ Uygulama noktasında polis ekiplerimizin dur ihtarına uymayarak kaçan  Ali Hemdan için ekiplerimiz uyarı ateşi açıldığı esnada kazara yaralandığı ve daha sonra hastaneye sevk edilen Ali Hemdan’a a burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. İlgili polis memurumuz açığa alınmış ve hakkında idari tahkikat devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Açtığı uyarı ateşi sonucu Ali Hemdan adlı Suriyeli vatandaşın ölümüne neden olan polis memuru F.K. görevden hemen uzaklaştırılmış ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.