Sigara almaya çıktığını söyleyen sürücüye ceza kesildi

0 16

Sokağa çıkma yasağının olduğu saatlerde İstanbul’un Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları denetlemeler esnasında sokağa çıkma izin belgesi olmayan Sertan İ.’yi durdular. Polis ekiplerine su ve sigara almak için dışarı çıkmak zorunda kaldığını söyleyen Sertan İ’ye su satıcılarının evlere servis yaptığını ve sigara almak için dışarı çıkamayacağunu belirterek hakkında cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Sertan İ. kendisine cezai işlem uygulayan polislere “Su ve sigara için dışarı çıkan birisine nasıl ceza kesiyorsunuz? Bu nasıl bir insanlıktır? diyerek tepki gösterirken evin yanında bulunan marketin kapalı olduğu için aracı ile bir benzin istasyonuna gittiğini ifade eden Sertan İ. “Susuzluktan ölmemi mi istiyorsunuz. Bir sigara aldık diye mi ceza yiyoruz? Sizlerden şikayetçiyim” dedi.

Sertan i.’yi yakalayan polislerin yaptıkları sorgusunda Sertan İ.’nin yoklama kaçağı olduğu tespit edilirken işlemlerinin yapılmasını beklerken yanlarından geçen ama emniyete ait olduğu bilinen bir aracın durdurulmadığını gerekçe göstererek cep telefonu ile çekimlere başlaması üzerine polis ekipleri geçen aracın emniyete ait sivil bir araç olduğunu ifade etmesi üzerine cep telefonundan yaptığı kaydı durdurdu.

Sertan İ. adlı kişiyi kurallara uymadığı ve kendilerine hakaret ettiği gerekçesiyle trafik memurları da hakkında şikayetçi olurken polisleri mahkemeye vereceğini söyleyen Sertan İ. emniyete götürüldü.

Kendisini emniyete götürmek için ekip arabasına bindirmeye çalışan trafik polislerine de “Ne yaparsanız yapın” diyerek tepki göstererek polis ekip otosuna bindi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.