Camdan dışarı bakarken başına kurşun isabet eden kız hayatını kaybetti

0 41

İstanbul’un Bahçelievler ilçesi, Zafer Mahallesi’nde 30 nisan Perşembe günü meydana gelen olayda iddialara göre, Çayırlı Sokakta iki grup arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı silahlı çatışma çıktı. İki grup arasında silahlı çatışma çıktığı duyduğu sesler üzerine camdan dışarı çıkarak seyretmek isteyen Suriye uyruklu Rama Korbalı adlı kızın başına bir kurşun isabet etti. Küçük kız başına aldığı kurşun darbesi ile olay yerinde hayatını kaybederken olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri kısa süre içinde Esenyurt’ta 3 adet silahla birlikte 10 şüpheliyi gözaltına aldı. Olaya karıştıkları tespit edilen ve girari oldukları belirtilen 2 şüphelinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Başına kurşun isabet ederek hayatını kaybeden küçük kızın abisi Beşar Muhammed Korbalı ,”Silah sesleri ve bağrışmalar duyunca kardeşim diğer camdan ben diğer camdan dışarı baktık. Sokak ortasında bir kişi elinde silahla duruyordu. Küfürler ederek ateş etmeye başladı. Etrafta çocukların olmasına dahi aldırış etmiyordu. İftar zamanına az bir süre kalmıştı. Bu esnada bir iki otomobil geçerken ateş açıldı. Parkta da dört beş kişi ellerinde silahlarla açılan ateşlere cevap veriyordu” dedi.

Baba Mohamad Korbalı ise, “Evde otururken silah sesi ve bağrışma duyunca camlara çıktık. Kızım da yemek hazırlıyordu. Olayları görmek için cama yanaştığı esnada birden yere düştüğünü gördük. Ağabeyleri hemen bağırmaya başlayınca kızımın yanına geldiğinde kanlar içinde gördük. Kurşun kızımın alnından girip arkasından çıkmış. Hemen hastaneye götürdük ama hastaneye vardığımızda kızımız ölmüştü” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.