İçişleri Bakanı Soylu gözü yaşlı babanın isteğini geri çevirmedi

0 27

Diyarbakır HDP il binası önünde çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin eylemlerine destek vermek için katılan ve bir çocuğu PKK tarafından 5 yıl önce İstanbul’dan kaçırılan baba Salih Gökçe koronavirüs tedbirleri kapsamında eylemine ara vererek memleketi Ağrı’ya geri döndü.

Kendisini ziyaret eden Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın ziyaret ederek kendisi için hazırlanan gıda yardım paketinin teslimi esnasında acılı baba Salih Gökçe’yi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüntülü olarak görüştürdü

Acılı baba İçişleri Bakanına teşekkür ederken çocuklarının birinin dağa kaçırıldığını, köyde yaşayan iki çocuğunun güvenlik koruyucusu olarak görevlendirmesini rica etmesi üzerine Bakan Soylu acılı babanın talebini olumlu bularak Ağrı Valiliğine gerekli talimatın verileceğinin sözünü verdi.

Ağrı Valisi Savcı Sayan ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada “ PKK tarafından oğlu kaçırılan yaşlı babayı ziyarete geldik. Bizler yöre halkımızın her zaman yanındayız. PKK, Salih Amcamız gibi bir çok babayı ve aileyi mağdur etmiştir. Bende bir Kürt’üm. Ama halkıma vatandaşlarımıza etnik köken ayırt etmeden hizmet veriyorum. PKK buradaki Kürt vatandaşlarımızı temsil etmiyor” dedi.

Salih Gökçe ise yaptığı açıklamada “İstanbul’da oğlumu 2015 yılında ilaç vererek zorla Kobani’ye kaçırdılar. Oğlumu kurtarmak için iki kez Kobani’ye gittiğimde benden 10 bin dolar para verirsem çocuğumu bırakacaklarını söylediler. Bende birçok aile gibi Diyarbakır nöbetine gitim. Dağdaki PKK ile şehirdeki HDP aynıdır. HDP benim çocuğumu geri versin. Bakan beyden bir ricada bulundum sağ olsunlar beni kırmadılar” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.