Yılmaz Özdil’in eşi üzerine kayıtlı villa için kaçak yapı soruşturması

0 85

2 Mayıs 2017′ tarihinde ünlü yazar Yılmaz Özdil’in eşi Hülya Özdil Bodrum’un Bitez Mahallesi’nde 4.6 milyon liraya villa satın aldı. Alınan villa imar planına göre ticaret alanı sınırları içinde kalırken Bodrum Belediyesi bu villa için ilk önce iş yeri ve ofis olarak 142,5 metre kare bağımsız bölüm yapı ruhsatı verdi. Yapılan araştırmalarda yapı ruhsatının tek katlı iki adet bitişik ofis ünitesi için düzenlendiği buna ilave olarak bodrum kat, jeneratör odası, depo ilave edilerek 310 metrekare haline gelen villa için Özdil ailesi İmar Barışına müracaat ettiler. İmar Barışı sonrasında villa içinde kaçak yapılaşmaya devam edilerek 45 metrekarelik teras ve müştemilat eklendiği tespit edildi.

Muğla İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri İmar Barışı sonrası yapılan ilavelerin uydu fotoğraflarının incelenmesinin ardından kaçak olarak yapıldığını belirlemeleri üzerine Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri Bodrum’da bulunan kaçak yapılarla mücadele kapsamında soruşturma başlatarak dosyayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderildi. Villaya yapılan ilave kaçak bölümlerin yıkımı için yazılan talimatın Bodrum Belediyesi’ne tebliğ edilmesi beklendiği öğrenildi.

Kamu görevlilerini İmar Barışı sonrası kaçak inşaatı gizlediği iddia edilen Yılmaz Özdil’in eşi Hülya Özdil için ayrıca ‘yalan beyanda bulunduğu’ gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı’na Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi.

Muğla İl Çevre Müdürlüğü ekipleri bugün uydu görüntülerinden kaçak yapı tespit edilmesi üzerine villaya giderek incelemelerde bulundukları bildirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.