Taksici doğum yapmak üzere olan kadını aracından zorla indirdi

0 32

Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde meydana gelen olayda Suriye uyruklu Ayşe Haşim balkonda otururken doğum sancısı yaşaması üzerine hastaneye gitmek için taksi çağırdı. Ayşe Haşim çağırdığı taksi ile hastaneye yanında eşi ile beraber giderken taksi şoförü Ayşe Haşim’in doğum yapmaya başladığını görünce aracını durdurarak Ayşe Haşim ve eşinden taksisinden inmesini istedi.

Taksi şoförü M.B.’nin zorlamasıyla eşiyle birlikte doğum sancısıyla uğraşan kadını kanlar içinde cadde üzerinde taksisinden indirdikten sonra hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ettiği öğrenilirken araçtan eşiyle beraber araçtan inen Ayşe Haşim doğumu sokakta sürdürmek zorunda kaldı ve genç kadına komşuları ve eşi Mahmud Haşim yardım etti.

Ayşe Haşim’in takside başlayan ve taksi şoförünün zoruyla araçtan indirilmesi sonucu sokakta devam eden doğumu sonrasında kordon bağı ile annesinden ayrılmayan bebeği eve taşıyan komşuları 112 Acil Yardım ekiplerinden yardım istedi.

Komşularının ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi anne ve bebeğe olay yerinde yaptıktan sonra ambulansla özel bir hastaneye ve buradan da  Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne kaldırılan anne, sağlıklı doğan bebeği ile bugün taburcu oldu.

Yaşadığı korku dolu anları anlatan Ayşe Haşim taksiye biner binmez doğumunun başladığını ve bunu fark eden taksicinin kendilerini araçtan indirirken 10 TL. ücret istediğini ve bunu aldığını, taksiden iner inmez ise doğumunun başladığını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.