Kanser hastası küçük kızın ailesini dolandırdılar

0 57

Osmaniye’de yaşayan ve 2019 yılında lenf kanseri hastalığına yakalanan ve hastalığının 4’üncü evresinde bulunan 9 yaşındaki Elif Naz Yalman’ın ailesi dolandırıcıların hedefi oldu. Elif Naz Yalman’ın babası Ahmet Yalman kızının durumu ağırlaşınca sosyal medyadan yaptığı paylaşımla işsiz olduğunu ve 3 çocuğundan birisi olan kızı Elif Naz’ın lenf kanseri tedavisi için yardım talebinde bulundu.

Ahmet Yalman’ın sosyal medyada yardım paylaşımı sonrasında kendisini Ankara Mevki Hastanesinde Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor olarak tanıtan Cuma A. adlı kişi aileyi arayarak, Elif Naz’ın sağlığı hakkında kısa bilgiler aldıktan sonra “Bundan sonra ben ve çalıştığım hastanemiz Elif Naz’ın tedavisini üstleniyor. Elif Naz’ı alması için size bir ambulans yönlendiriyorum. Ancak ambulansın masrafını siz ödemek zorundasınız diyerek verdiği İBAN numarasına bin lira yatırılmasını istedi. Acılı baba komşularından borç para toplayarak ambulans parası için Cuma A. adlı kişinin kendisine verdiği hesap numarasına parayı yatırdı.

Ahmet Yalman’ın parayı yatırdıktan sonra 2 gün geçmesine rağmen ambulans gelmemesi üzerine Cuma A. adlı şahsı tekrar aradığında “Ambulans şu an başka bir şehirden bir hasta alıyor, sonra direk size gelecek ve kızınızı alacak diye cevap aldı. Aradan bir gün geçtiğinde ambulansın gelmemesi üzerine baba Ahmet Yalman dolandırıldığını anlayarak polis merkezine giderek kendisini Cuma A. olarak tanıtan kişi hakkında şikayetçi oldu.

Konu hakkında açıklama yapan acılı baba “Zor durumda iken dolandırıldık. Ambulans beklerken kızımın durumu daha da kötüleşti. Bin liranın peşinde koşacak ne zamanım ne imkanım var. Ama başka insanların mağdur edilmemesi için bu kişinin yakalanarak en ağır cezayı almasını istiyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.