Barış Çakan cinayetinde ifadeler ortaya çıktı

0 72

Önceki gün Etimesgut Alsancak Mahallesi’nde meydana gelen olayda ezan okunduğu esnada park halindeki bir otomobil içinde yüksek sesle müzik dinleyen üç kişiyi Barış Çakan ve arkadaşı B.A. uyardı. Barış Çakan ve arkadaşı B.A’nın uyarısına sinirlenen araçtaki kişilerin tepki göstermesi sonucu çıkan kavgada Barış Çapan bıçaklandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Barış Çakan kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olaydan sonra otomobil içinde oldukları tespit edilen A.B., K.H.Y. ve Ö.K.Y. gözaltına alındılar ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Tutuklanan şüphelilerden  Ö.K.Y. savcılıkta verdiği ifadesinde, kavganın K.H.Y. ve B.A. arasında başlamasına rağmen bıçaklanarak hayatını kaybeden Barış Çakan’ın kavgayı ayırmak için araya girdiğini “Barış Çakan’ın kendisine bıçak salladığını ve bu esnada sağ el parmak ucunun kesildiğini ve Barış Çakan’ın elinden bıçağı alarak bu kez kendisinin Barış Çakan’ın bacağına bıçağı salladım ama isabet ettiremedim. Bu esnada B.A. beni elinde bir sopa ile kovaladı ve bende olay yerinden kaçtım. Üstüme atılan suçu kabul etmiyorum. Benim kullandığım bıçakta kan izi olmadığına eminim” dediği öğrenildi.

Savcılıkta ifade veren K.H.Y ise “ Araçta alkollü bir şekilde kuzenim ve bir arkadaşımla müzik dinlerken mahalleden tanıdığım B.A. bana karşı dayılanarak ‘kardeş müziği kıssana’ dediği anda ben araçtan inince burnuma kafa attı. Burnumdan kan gelince araçta bulunan arkadaşlarım da kavgaya karışınca 5 kişi birbirimizle kavga etmeye başladık. Ben B.A. ile kavga ederken Barış Çakan ile Ö.K.Y aşağı doğru kavga ederek giderlerken Ö.K.Y. bana “Çocuğu 5 yerinden bıçakladım diyerek elindeki bıçağı bana verdi. Bende elime tutuşturulan bıçağı bahçeye attım. Ben Barış Çakan’ı bıçaklamadım” diyerek ifadesini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.