Koronavirüslü yolcunun öptüğü muavinin test sonucu negatif çıktı

0 42

Şehirler arası seyahatin serbest bırakılmasının ardından İstanbul’dan Diyarbakır’a gitmek için otobüsle yola çıkan ve  3 gün önce Covid-19 testi yaptırdıktan sonra sonucu beklemeden yola çıkan Süreyya Ç.’nin yolda iken kendisine telefonla ulaşılarak test sonucunun pozitif çıktığının söylenmesi üzerine Süreyya Ç. durumu otobüsün muavinine bildirdi. Süreyya Ç.’nin durumu kendisine iletmesi üzerine muavin de durumu otobüs şoförüne iletti ve otobüs şoförü Süreyya Ç. adlı yolcusunu  Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bıraktı. Muavin Zafer Demir’den hastaneye bıraktıkları yolcuları Süreyya Ç.’nin valizini taşımasına yardım edince Süreyya Ç. o esnada yüzünde maske ve ellerinde eldiven olmadığı bir halde kendisine yardımcı olan muavin Zafer Demir’i öperek kendisine 50 TL. bahşiş verdi. Süreyya Ç. ise hemen Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde karantina altına alındı.

Yolcusunu hastaneye bıraktıktan sonra tekrar Diyarbakır’a doğru yola çıkan otobüs de durumun emniyet ekiplerine bildirilmesinin ardından Bolu’da durduruldu. Polis ekipleri tarafından dün akşam saatlerinde Bolu’da durdurulan otobüste bulunan yolcular ve otobüs personeli Refika Baysal Toplum Sağlığı Merkezi’ne getirilerek burada sırayla indirilerek hepsine koronavirüs testi yapıldıktan sonra yolculuklarına devam etmelerine izin verildi.

Süreyya Ç.’nin alnından öptüğü otobüs muavini Zafer Demir ve otobüste bulunan diğer herkesin test sonuçları negatif çıktığı öğrenilirken otobüste bulunan kişilerin test sonuçları bulundukları illerdeki Sağlık Müdürlüklerine gönderildiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.