Sokak köpeğini fırça sapıyla dövüp komşusuna saldırdı

0 52

Manisa’nın Alaşehir ilçesi Soğuksu Mahallesi’nde meydana gelen olayda Hüseyin A. bir sokak köpeğine ayakkabısını fırlattıktan sonra park halindeki motorların arkasına saklanan sokak köpeğini elindeki tahta fırça sapıyla dövmeye başladı. Hayvan acılar içinde kaçışırken yaşanan olaya bazı hayvanseverler ve mahallede kasap olarak faaliyet gösteren Mehmet Ayoğlu tepki gösterdi. Hüseyin A. kendisine tepki gösteren kasap Mehmet Ayoğlu’nun da üzerine yürüyüp, cebinden çıkardığı bıçakla saldırmak istedi. Hüseyin A’ya çevrede bulunan esnaf araya girip sakinleştirmeye çalıştılar. Yaşanan olayları görüntüleyen bir vatandaşın olayları sosyal medyada paylaşması üzerine görüntüler sosyal medyada infial yaratırken ihbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri Hüseyin A.’yı gözaltına aldı.

Polis merkezine getirilen Hüseyin A. burada sokak köpeğini sürekli olarak yoldan geçenlere saldırdığı için dövdüğünü belirten Hüseyin A., “Yaptığımdan dolayı pişman değilim. Dün gece bu köpek vatandaşlara saldırdı. Hemen hemen her gün burada böyle olaylar oluyor. Bana hayvan hakları var deniliyor. Hayvan hakları varsa sokaktaki vatandaşlarında insan hakları var. O köpek beni şikayet edenlerden birisine veya yakınına saldırsa aynı şeyi söyleyebilecekler mi? Herkes elini vicdanını koyup yorum yapsın. Ya bu köpekler bir çocuğa ciddi zarar verse ne olacak? Yaptığımdan dolayı pişman değilim ve verilecek cezaya razıyım” dedi.

Üzerine bıçakla yürüdüğü kasap Mehmet Ayoğlu’da polise giderek Hüseyin A.’dan şikayetçi olurken Hüseyin A.’ya Belediye Yasakları Uygulama Yönetmeliği’nin 52’nci maddesini içeren ‘Hayvanları dövmek, eziyet etmek hayvan oynatmak yasaktır’ hükmü uyarınca 392 TL para cezası kesilerek adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.