Hastasına hakaret eden doktor hakkında soruşturma başlatıldı

0 46

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne bel kayması şikayetiyle Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Selimiye Mahallesi’nde yaşayan Mesure Toker geçtiğimiz hafta içinde başvurdu. Mesure Toker’in yapılan ilk muayenesinin ardından hastanede algoloji bölümüne yatışı yapılan Toker’in ameliyatı Çarşamba günü yapıldı.

Ameliyat sonrası viziteye çıkan doktorlar arasında bulunan ve operasyona girmeyen Algoloji Bölümü Bilim Dalı Başkanı Prof. Doktor Osman Nuri A. ile sabah görüşen Mesure Toker kendi durumunu anlatıp şikayetlerini söyledi. Mesure Toker bölüm başkanı hocaya kendi ameliyatını kendisini muayene ederek yatışını yapan ve ameliyat kararı veren doktorun değil de başka bir doktorun yaptığını sorması üzerine doktor Osman Nuri A. bağırarak Mesure Toker’e tepki gösterdi.

Dr. Osman Nuri A odada bulunan başka hasta yakınları ile tartışmaya başladığı esnada hasta yakınlarının kendisine tepki göstermesi üzerine daha da sinirlenerek hasta yakınlarına hakaretlerde bulundu. Hastanede doktor Osman Nuri A.’nın yaptığı hakaretler ve gösterdiği agresif tavır odada bulunan bir hasta yakını tarafından cep telefonu ile kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı.

Yaşanan olayın sosyal medyada paylaşılmasının ardından Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, üniversitenin sosyla medya hesaplarından hastanede yaşanan olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, hukuki sürecin başlatıldığını belirten Aldemir, “Sosyal medyada yer alan görüntüler kamuoyu vicdanında olduğu gibi bizleri de derinden üzmüştür. İlgili kişi hakkında ivedilikle hukuki süreç başlatılmıştır. Kamuoyuna duyurulur” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.