Doktorlara demir çubukla saldıran kişi serbest bırakıldı

0 24

İstanbul’un Esenyurt ilçesi Yenikent Mahallesi’nde bulunan Yenikent Aile Sağlığı Merkezi’nde, meydana gelen olayda babasının mide rahatsızlığı için ilaç yazdırmak istedi. Doktorlara kimlik beyan edemediği için ilacın yazılması için doktorların kimliği getirmesini söylemesi üzerine sağlık ocağından ayrılan kişi kısa bir süre sonra elinde bıçak ve demir çubukla aile sağlık merkezini bastı.

Sağlık merkezinde bulunan sağlık çalışanlarına hakaret ve küfürler eden zanlı daha sonra elindeki demir çubuğu sağlık merkezinde bulunan doktorun boğazına dayadı. Başka bir doktorun saldırı anlarını cep telefonu ile görüntülediğini fark eden zanlı elindeki demir çubuğu bu doktora fırlatarak içeride bulunan herkesi tehdit ederek “Evden silahımı alıp geleceğim” diyerek ayrıldı. Bunun üzerine sağlık çalışanları aile sağlık merkezinin kapılarını kilitleyerek polise ihbarda bulundular. Polis ekipleri ihbar sonrasında aile sağlık merkezi önünde nöbet tuttu.

Saldırıya uğrayan doktorlar daha sonra Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, saldırgandan şikayetçi oldu. Polis ekipleri sağlık merkezindeki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek saldırganın Enginay E. olduğunu tespit ederek evine baskın düzenleyerek gözaltına aldılar.

Emniyette işlemleri tamamlanan saldırgan Enginay E. adliyeye sevk edilirken burada çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Enginay E.’nin gerçekleştiği saldırdan 1 saat sonra babasının aile sağlık merkezine gelerek muayene olduğu ve ilaçlarını yazdırdığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.