Sağlık çalışanlarına palalı saldırı

0 141

Gaziantep’in Şahinbey ilçesine bağlı Düztepe Mahallesi’nde bulunan özel bir hastanede iddialara göre hasta ziyareti için gelen iki akraba grubu arasında miras yüzünden tartışma çıktı ve tartışma kısa bir süre içinde yumruklu kavgaya dönüştü. İki aile arasında çıkan kavgaya müdahale etmek isteyen hastane çalışanlarının güçlükle müdahalesi sonrası hastaneden çıkarılan grup kısa bir süre sonra pala ve sopalarla hastaneye geri döndü. Hastanenin güvenlik görevlisine elindeki pala ile saldıran saldırgana hastanede çalışan sağlık görevlilerine müdahale etmek isterken bu kez saldırgan sağlık çalışanlarına pala ile saldırdı. Güvenlik görevlilerinin ve sağlık çalışanlarının müdahalesi sonucu saldırganın elindeki palayı düşürdüler. Saldırıya uğrayan hastanenin güvenlik görevlisi yere düşen palayı alınca bu kes saldırıda bulunan palalı saldırgan hastanede kaçacak yer aradı. Saldırganın hastaneden kaçması üzerine güvenlik görevlisi palayı güvenlik kulübesine bırakarak görevinin başına döndü.

Uğradıkları saldırı sonrasında kafasında ve elinden darbe alan sağlık çalışanları, bir trafik kazası sonucu acile gelen küçük bir çocuğu hayata döndürmek için adeta birbirleriyle yarıştılar.

Özel hastanede arka arkaya meydana gelen 2 kavga sonrasında 4’ü hastane çalışanı olmak üzere 6 kişi yaralanırken hastane çalışanlarının şikayeti üzerine gözaltına alınan saldırganlardan 3’ü yakalanarak gözaltına alındılar.

Yaşanan olaylardan sonra hastane yönetimi yazılı bir açıklama yaparak “Pandemi sürecinde tüm personellerinin hastaların sağlığını kendi sağlıklarından önde tutarak fedakarca çalışmalarına rağmen böyle bir saldırıya uğramak bizi derinden sarsmıştır” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.