Karantinada kalan askerlerin örnek davranışı

0 51

Samsun’da Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtta Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 21 gün karantina tutulan askerler, karantina sonrası kaldıkları yurttan  ayrılırken teşekkür notu ile odada bulup yedikleri yiyecek ve içeceklerin parasını bıraktı.

Samsun’da bir askeri birlikte görev yapan bir askerde yüksek ateş ve öksürük şikayetleri görülmesi üzerine 297 asker, Samsun Kız Yurdunda karantinaya alındı.

21 gün karantina altında kalan ve daha sonra  yapılan testlerinin negatif çıkması üzerine birliklerine dönerken yurt odalarına bıraktıkları mektuplarla herkese duygu dolu anlar yaşattılar.

Yurtta kalan öğrencilerden birisi olan Ayşenur Keleş’in bıraktığı dondurmayı yiyen bir asker, yediği dondurmanın ücretini bıraktıktan sonra helallik almak için öğrenciyi aradı. Yurtta kalan tüm öğrencilerin odalarında ad ve soyadlarının yazılı bulunan bardakları bulunduğunu ve askerlerin bazılarının bu bardaklardaki isimleri arayarak odada yedikleri şeyler için helallik istedikleri, ulaşamayan askerlerin ise not yazarak helallik istediğini ifade etti.

Ayşenur Keleş yaptığı açıklamada “ Odamda gözüm gibi baktığım çiçekler vardı. Odamı kullanan asker kardeşim çiçeklerimin ölmemesi için onlara bakmış ve her gün sulamış. Kendilerini apar topar karantinaya aldıkları için yanlarında atıştırmalıkları olmadığı için benim dolabımda duran yiyecekleri yemiş ve onların ücretini bırakmış. Vatanını koruyan ve koronavirüs mücadelesi veren bir Mehmetçiğin böyle davranması beni çok duygulandırdı” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.