Hamile kadının aracına saldıran baklavacılara ceza yağdı

0 79

6 Temmuz 2019 tarihinde Pendik’te Hasan Sel yol verme tartışması yaşadığı 7 aylık hamile Ayfer Bahçıvan ve Yunus Emre Bahçıvan’ın içinde bulunduğu aracı darp ederek aynasını kırdığı, kaputuna çıktığı olay sonrasında şüpheli Hasan Sel ve kardeşi hakkında cumhuriyet savcılığı tarafından Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “Mala zarar verme” ve “Kamu ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma” suçlarından 5 yıl 4 aydan 20 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istenilen iddianame sonrasında Hasan Sel ve kardeşinin İstanbul Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında müşteki Yunus Emre Bahçıvan ve her iki tarafın avukatları hazır bulundu.

Duruşmada söz alan mağdur Yunus Emre Bahçıvan, her iki tarafın avukatların kendi müvekkillerinin söyledikleri ile hareket ettiğini belirterek, “Olayı yaşayan ve bilen sadece 4 kişiyiz. İftira suçu varsa ortada bu da bizim onlara küfür ettiğimizin iddia edilmesi. Kendileri hakkında canımıza kast ettikleri için şikayetimiz devam ediyor” dedi.

Duruşmada ikinci kez söz alan Bahçıvan “Tüm görüntüler toplam 34 saniyelik görüntüler. Bu kadar basit bir olay değil. Şayet aracımızdan çıkmış olsaydık canımıza kast edilecekti. Karşı taraf yaşanan olayı meşrulaştırmaya normal göstermeye çalışıyorlar ama bu kabul edilemez” dedi.

Mahkeme heyeti duruşmaya verdi kısa bir aradan sonra kararını açıkladı. Mahkeme heyeti Hasan Sel ve kardeşine “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 4’er yıl 2’şer ay hapis cezasına çarptırdı. Sanıkları, “Ulaşım araçlarının kaçırılması ve alıkonulması” suçundan da 10’ar ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanıkların bu cezasını erteledi.

Mahkeme, şikayetçilerin şikayetlerinden vazgeçmeleri nedeni ile sanıklar hakkında, “Mala zarar verme” suçundan açılan davanın düşürülmesine karar verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.