MHP’de kurultay tarihi belli oldu

0 37

Ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını yüzünden siyasi partilerin seçim kongrelerini de birebir etkiledi. Bu yılın Mart ayında yapılması daha önce planlanan CHP Kurultayı, virüs engeline takıldı, yaz dönemine kalırken bir erteleme de MHP’den geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli uzun bir aradan sonra partisinin yapılması kurultayına ilişkin kez konuştu. Bahçeli, yaptığı açıklamada partisinin 13. Olağan Büyük Kurultayı’nın 14 Mart 2021’de yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

Devlet Bahçeli kurultaya ilişkin açıklamalarının ardından salgına ilişkin uyarılarda da bulundu. MHP lideri, “İkinci dalganın yaşanamaması için tüm vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmeleri zarurettir. Bu zaruret bir beka ve gelecek konusudur.” şeklinde konuştu.
Açıklamalarına devam eden Bahçeli Cumhur İttifakı ile zamanı gelince yapılacak olan seçimlere iyi hazırlanacaklarını dile getiren Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak adeta batakhaneye dönen sosyal medya oyunlarına, araştırma şirketlerinin ısmarlama kamuoyu sonuçlarına aldırış etmeden Cumhur İttifakı’nın itibar ve iradesiyle zamanında yapılacak seçimlere hazırlanacak, şeytana da külahını ters giydirecektir. Türkiye’mizin müşkülatlı günlerinde iktidar hesabı yapmak ahlaksızlık ve kundakçılıktır.” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Pençe-Kaplan Operasyonu’na değinerek bu operasyonlar sayesinde teröristlerin sığındıkları, barındıkları ve çoğaldıkları tüm yerler havadan ve karadan vurulmaktadır ve buna gücümüz vardır. Artık bölücü terör örgütünün sonu gelmek üzeredir ve kendilerinin köşeye sıkıştıklarını kendileri de biliyor” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.