Sahte polisler yakayı ele verdi

0 71

Polis olduklarını söyleyen şahıslar İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde bulunan bir tatlıcı dükkanına gelerek burada bulunan şahıslara kimlik kontrolü yaptılar.  Kendilerini polis olarak tanıtan kişiler kimlik kontrolü yaptıkları esnada tatlıcı fırınında çalışan kişilerin cep telefonunu ve paralarını alan şahıslar, daha sonra bölgeden uzaklaştı.

Yaşanan olay sonrasında tatlıcı fırınında çalışan kişiler durumu polis ekiplerine bildirirken, polis ekipleri de şüphelilerin yakalanması için çalışmalara başladılar. Polis ekipleri çalışmalara devam ederken bu kez aynı şahıslar İstanbul’un Mahmutbey ilçesinde ortaya çıktılar.

Şüpheliler Mahmutbey ilçesinde yolda yürüyen Mısır uyruklu bir şahsın yanına yaklaşarak önce kimlik kontrolü yaptıktan sonra şahsın üzerinde bulunan paraları ve cep telefonunu gasp ederek olay yerinden kaçtılar. Sahte polisler tarafından gasp edilen yabancı uyruklu şahıs polis merkezine giderek verdiği ifadesinde “Yolda yürürken kendisini polis olarak tanıtan şahıslar yanıma gelerek önce bana kimlik sordular. Daha sonra cebimde ne kadar para olduğunu sordular. Kendilerine 2 bin 700 liram olduğunu söyleyince benden 2 bin lirasını istediler. Parayı inceleyeceğiz diyerek yanımdan hızlıca kaçtılar” dediği öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, Mahmutbey’de olayın gerçekleştiği yerde bulunan güvenlik kameralarını inceleyerek şüphelilerin önce eşkalini sonra kimliklerini tespit etti. Şüphelileri tespit eden polis ekipleri düzenlenen operasyonda kendilerini polis olarak tanıtan Hasan A., Muhammed E.Ç., Özcan O.ve Selman Ç. adlı şüpheliler gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliye sevk edilen şüphelilerden Hasan A., Muhammed E.Ç. ve Özcan Ç. tutuklanarak cezaevine gönderilirken Selman Ç ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.