Korona virüslü kadın nişana katılınca mahalle karantinaya alındı

0 34

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik beldesinde bir süre önce yapılan nişan sonrasında kız tarafı alışveriş yapmak için beldeden Manisa’ya geldiler.  Burada her iki ailenin bria raya gelerek topluca bir yemekte buluşurlarken bir sonraki gün topluca yemeğe çıkan her iki aile bireylerinde korona virüs belirtileri görülmeye başlandı. Yemeğe katılan kişilere yapılan korona virüs testi sonrasında 9 kişide koronavirüs tespit edilmesi üzerine İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri yemeğe katılan kişilerin 6 farklı binada oturduklarını etspit etmeleri sonrası bazıları hastanede tedavi altına alınırken bazıları da misafir evinde izole edildi .

O gece nişana katılan ve koron virüs taşıdığı tespit edilen bir kadının aynı gece başka bir nişana katıldığının tespit edilmesi üzerine Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekibi, kadının nişanda temas etmiş olabileceği değerlendirilen 45 kişi belirledi. 42 kişinin Covid-19 testinin yapıldığı ve sonuçların bugün belli olacağı öğrenilirken pozitif sonuçlar çıkması durumunda yeni karantinaların uygulanacağı öğrenildi.

Konu hakkında açıklama yapan Tepecik Belde Belediye Başkanı Ahmet Tekin, ilçe sakinlerinin tedirgin olduğunu ifade ederek, “Belde sakinlerimizin düğün alışverişi için bir araya geldikleri ve yenilen yemek sonrasında bazı kişilerde korona virüs vakasına rastlandı. Yemeğe katılan ve nişana da katılan bir çok kişiye testler yapıldı. İlçe Sağlık Kurulu tarafından gerekli tedbirler alındı” dedi.

45 kişiye yapılan testlerin bir çoğunda sonucun pozitif çıkması üzerine Hıfzıssıhha Kurulu kararınca vakaların görüldüğü Orta Mahallesi karantinaya alındı. Mahalle giriş ve çıkışlarına jandarma ekiplerince güvenlik şeridi ile demir bariyerler konuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.