Kuran-ı Kerim’i parçalara ayırıp çöp konteynırına attı

0 35

İstanbul’un Üsküdar ilçesinde meydana gelen olayda henüz kimliği tespit edilemeyen bir şahıs sokak üzerinde yürürken Kur’an-ı Kerim’in sayfalarını yırtarak yerlere ve bir kısmını da çöp konteynırına attı.

Sabahın erken saatlerin gece vardiyasından dönen inşaat işçileri evlerine dönerken sokak ortasında buldukları Kuran-ı Kerim sayfalarını inşaatlarda kendilerini korumak için kullandıkları baretlerin içine koyarak cami imamına teslim ederken durumu polise telefonla ihbar ettiler. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattılar.

Polis ekipleri tarafından çevrede bulunan güvenlik kamera görüntülerinden eşkali tespit edilen kişinin yakalanması için çalışmalara başlandı.

Yerde ve çöp konteynırı içinde Kuran-ı Kerim parçalarını bularak durumu polise ihbar eden vatandaş yaptığı açıklamada “ Üsküdar’da bir şantiyede gece vardiyasında çalışıyordum. Sabahın erken saatlerinde işimden çıkmış evime giderken yerde Kuran-ı Kerim’in yırtılarak yere atılmış bir vaziyette görünce tüylerim diken diken oldu. Bizler dinimiz, namusumuz için yaşarız. Yerdeki Kuran-ı Kerim sayfalarını baretimin içine doldurdum ve cami imamına teslim ettikten sonra durumu polise bildirdim. Gelen polis ekipleri ile sokak sokak gezerken bir çöp konteynırı içinde de Kuran-ı Kerim sayfaları bulduk. Polis ekipleri çevrede bulunan MOBESE ve güvenlik kamera kayıtlarını inceledi. Şahsın yakalanması için çalışmalara başladılar. Bu şahsın yakalanarak ağır ceza almasını istiyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.