Falcı, profesörü dolandırdı

0 121

Türkiye’deki en ilginç dolandırıcılık olaylarından bir tanesi daha yaşanırken bu olayın dolandırılan kişinin bir profesör olması ve kendisini dolandıran kişinin de bir falcı olması Türkiye’nin gündemine oturdu.

Gazi Üniversitesi’nde Matematiksel Fizik Ana Bilim Dalı’nda profesör olarak görev yapan Ö.Y., sıkıntılı günler geçirdiği dönemde sosyal medya üzerinden bir falcı ile iletişime geçti. Profesör Ö.Y sosyal medyadan tanıştığı kadına sıkıntılarından bahsetmesi üzerine falcı profesöre zor günler geçirdiğini görüyorum ve senin üzerinde büyü var. Bu büyü bozulmadıkça sıkıntılarından kurtulamayacaksın dedi.

Bunun üzerine Ö.Y. adındaki profesör  metafizik güçleri olduğuna inandığı falcıya bir miktar para gönderdi. Bunun karşılığında falcı da  öğretim görevlisi profesöre birkaç dua gönderip bunları okumasını tavsiye etti. Falcının tavsiyesi üzerine duaları okuyan öğretim görevlisi profesör üzerinde bir ferahlama hissetti.

İlerleyen günlerde falcı kendi tarafından hazırlanmış yiyecekleri, farklı nesneleri ve üzerinde dua yazılı kağıtları kargo ile öğretim görevlisi profesör Ö.Y.’ye göndermeye devam ederken öğretim görevlisi kötü günleri geride bıraktığını düşünerek tekrar falcı ile iletişime geçerek destek almak adına devamlı olarak para göndermeye devam ederken toplamda 100 bin lirayı falcıya göndermiş oldu. Falcı ve profesör arasındaki iletişim kısa bir süre koptuktan sonra falcı tekrar profesöre ulaşarak “Sendeki büyü çözülmedi, gelecekte seni zor günler bekliyor. Bunu engellememiz gerekli.” diyerek para istemeye devam etti.

Prof. Doktor Ö.Y., dolandırıldığının farkına vararak kendisini dolandıran falcı hakkında savcılığa suç durusunda bulundu. Profesörün şikayetinin ardından falcı hakkında soruşturma başlatıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.