Albayrak çiftine hakaret eden kişi tutuklandı

0 51

30.06.2020 tarihi itibariyle sosyal medya üzerinden “Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın şahsına ve ailesine yönelik olarak hakaret içerikli paylaşımlar yaptığı tespit edilen 19 hesap yöneticisinden 11 tanesi yakalanarak gözaltına alındılar. Gözaltına alınan kişiler hakkında soruşturma devam ederken Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ailesine yönelik sosyal medya üzerinden hakaret içeren paylaşımlarla ilgili başlatılan soruşturmada, 1 kişi hakkında gözaltı kararı verildiğini duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak çiftinin yeni doğan çocukları için yaptıkları paylaşım sonrası çirkin paylaşımlar yapan kişilerden İstanbul’da 5 kişi gözaltına alınırken ifadeleri alınan kişilerden 4’ü serbest bırakıldılar.  Gözaltına alınan kişilerin M.F.K., K.Z.U., N. S., F.M.A. ve Ö. D oldukları açıklanırken ., K.Z.U., N. S., F.M.A. ve Ö. D adlı kişilerin emniyette sorgularının tamamlanmasının ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılırken M.F.K. adlı kişi sorgusunun ardından adliye sevk edildi. M.F.K. burada çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sosyal medya üzerinden Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın şahsına ve ailesine yönelik çirkin saldırı sonrasında siyasi partilerin temsilcileri yaşanan saldırıyı kınarlarken, sosyal medya kullanıcıları da yaşanan olaylara tepki gösterdiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.