Giresun’da kaybolan İkranur’un cansız bedeni bulundu

0 49

7 yaşındaki İkranur Tirsi geçtiğimiz Cumartesi akşamı yaşadığı Giresun’un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde kaybolmasının ardından bulunması için Jandarma ekipleri ve köy halkı araştırmalara başlamasına rağmen çalışmaların ilk 3 gününde İkranur’un izine rastlanmadı.

Giresun’un Bulancak ilçesi İçilli köyünde bugün jandarma özel harekat, Giresun, Tranzon ve Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlükleri (AFAD), Giresun AKUT, UMKE ekipleri, 2 iz takip köpeği ile küçük kızın bulunması için yapılan çalışmalar esnasında günlerdir kendisinden haber alınamayan minik İkranur’dan acı haber geldi.

Bölgede arama çalışmaları yağan ekipler İkranur’un kaybolduğu bölgeden 4 kilometre mesafe uzaklıkta bulunan dere yatağında cansız bedenine ulaştılar. Bölgede Cumhuriyet Savcısı’nın yaptığı inceleme sonrasında minik kızın cansız bedenine otopsi yapılması için Giresun A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna gönderildi.

Kızının ölüm haberini alan baba sinir krizleri geçirirken ayakta durmakta zorlandığı gözlenirken konu hakkında Bulancak Kaymakamı Ali İkram Tuna da olaya ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada “ Bölgede 3 gündür arama çalışmaları devam ediyordu. Savcılığımız olayla ilgili çalışmalara devam edecek” denildi.
Basın mensuplarının İkranur’un ölümüne ait bulguları sorması üzerine kaymakam Ali İkram Tuna “ Şu an bunu açıklamamız sakıncalı olabilir. Şu an bu konu hakkında yorum yapamam. İkranur’un bulunduğu yer suyun içinde ve derin bir yer değil. Yüzeye çok yakın” diyerek cevap verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.