Kayıp üniversite öğrencisi Pınar’dan kötü haber geldi

0 24

16 Temmuz günü ailesi İstanbul’da yaşayan ve yalnız başında Muğla’nın Ula ilçesi Akkaya Mahallesi’ndeki evinden çıkan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin’e ailesinin telefonla ulaşamaması sonucu ailesinin paniğe kapılarak ablası Sibel Gültekin ve annesi Şefika Gültekin, Muğla’ya gelerek, Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı’na kayıp ihbarında bulundu. Ailenin kayıp ihbarı üzerine harekete geçen jandarma ve polis ekipleri, Pınar’ı bulmak için arama çalışması başlattı. Yapılan araştırmalar sonucunda Pınar Gültekin’in en son Akyaka Mezarlığı civarı ile Menteşe ilçe merkezindeki AVM’de görüldüğü saptandı. Ekipler bunu üzerine çevrede bulunan tüm güvenlik kamera kayıtlarını inceleme altına aldılar.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından ortaklaşa kurulan özel ekip genç kızın arama çalışmalarına başlarken üniversite öğrencisi Pınar’ın bar işletmecesi olan eski erkek arkadaşı C.M.A. teknik ve fiziki takibe alındı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından ekipler akşam saatlerinde Pınar Gültekin’in eski erkek arkadaşı C.M.A.’yı  Muğla’nın Menteşe ilçesindeki evinde gözaltına aldı.

Jandarma Komutanlığı’nda yapılan sorgusunda C.M.A. suçunu itiraf edip, genç kızı aralarında kıskançlık nedeniyle çıkan kavgada boğazını sıkarak öldürdüğünü itiraf etti. C.M.A., jandarmada verdiği ifadesinde Pınar ile konuşmak için bağ evine birlikte gittiklerini, burada kıskançlık yüzünden çıkan tartışma esnasında Pınar’ı döverek bayılttığını ve ardından boğazını sıkarak boğarak öldürdüğünü ardından Pınar Gültekin’in cansız bedenini ormanlık alana götürerek burada bulunan çöp varilinin içinde yaktıktan sonra üzerine beton döktüğünü itiraf etti.

Jandarma ve polis ekipleri C.M.A.’nın ifadesinden yola çıkarak Menteşe ilçesinin kırsal Yerkesik Mahallesi’ndeki ormanlık alana giderek burada bulunan çöp varilini keserek Pınar Gültekin’in yanmış bedenine ulaştılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.