Pınar’ın katiline tek kişilik hücre

0 32

16 Temmuz günü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin’in kaybolmasının ardından ailesinin başvurusu üzerine polis ve jandarma ekipleri tarafından arama çalışmaları başlatılmış ve yapılan çalışmalar sonrasında evli ve 1 çocuk babası eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı katil zanlısı olarak yakalanarak gözaltına alınmıştı. Jandarmada ve savcılıkta verdiği ifadelerde Cemal Metin Avcı işlediği cinayeti “Pınar ile kavga ederken kendisini yumrukla vurarak bayılttım. Ardından boğazını sıkarak onu öldürdükten sonra bir çöp varilinin içinde yakmaya çalıştım. Başarılı olamayınca Menteşe’de bulunan bir ormanlık alanda çöp varilinin üzerine beton döktükten sonra toprağa gömdüm” diyerek itiraf etmişti.

Cemal Metin Avcı’nın itiraf sonrasında Pınar Gültekin’in cansız bedeni katil zanlısının belirttiği yerde bulunmuştu. Ormanlık alanda cesedi bulunan Pınar Gültekin’in cansız bedeni, Muğla Adli Tıp’taki işlemlerinin ardından dün memleketi Bitlis’te toprağa verildi.

Cemal Metin Avcı, jandarmada 2 gün süren sorgusunun ardından önceki gün adliyeye çıkarılırken geniş güvenlik önlemleri alındı. Nöbetçi mahkeme tarafından Cemal Metin Avcı, ‘canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürme’ suçundan tutuklandı. Tutuklanarak Muğla E Tipi cezaevine gönderilen Avcı’nın tek kişilik hücreye konulduğu öğrenildi. Cemal Metin Avcı’nın ailesinin dün çıkan haberlerin engellenmesi için gizlilik kararı talep ettiği ortaya çıktı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.