Türkiye liglerinde bu yıl düşme kaldırıldı

0 33

Dün yapılan Kulüpler Birliği’nin toplantısında  bu sezona özel olmak kaydıyla 18 takım düşmenin kaldırılması yönünde görüş birliğine varmış ve bu konu dün sosyal medyada en çok tartışılan konular arasında yer almıştı.

18 takım başkanın isteği üzerine bugün TFF ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla saat 14.00’te başlayan bu sezon ligden düşmenin kaldırılması toplantıda masaya yatırıldı. Uzun süren görüşmeler sonrasında bu sezona özel olarak düşme ligden düşme oy birliğiyle kaldırıldı.

18 kulüp başkanı tarafından alınan ortak kararla bu sezon ligden düşen Ankaragücü, Kayserispor ve Yeni Malatyaspor’un önümüzdeki sezon da Süper Lig’de mücadele etmeye devam ederken 1 Lig’den gelen Hatay ve B.B.Erzurum ile yarınki play-off finalinde karşılaşacak Adana Demirspor veya Karagümrük’ten birinin de katılımıyla önümüzdeki sezon 21 takımla oynanacak.

Toplantı sonrası bir açıklama yapan TFF Başkanı Nihat Özdemir kararı, “Kulüpler Birliği’nin talebiyle Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de 2019-2020 sezonu için küme düşme kaldırıldı.” diyerek açıkladı. Önümüzdeki sezon Süper Lig’den 4 takım düşecek ve 2021/22 sezonuna ise 20 takımla devam edilecek.

Öte yandan TFF 1.Lig’de de küme düşme kalktı. Eskişehirspor, Adanaspor ve Osmanlıspor, TFF 1. Lig’de yoluna devam edecek.

Ayrıca TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de 2019-2020 sezonu için küme düşme de kaldırıldı.

Yapılan açıklamalar sonrasında sosyal medyada bir çok kullanıcı TFF Başkanı Nihat Özdemir’in istifa etmesi görüşünü savundular.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.