Yatalak anneye işkence

0 59

Elazığ’ın merkeze bağlı Doğukent Mahallesi’nde meydana gelen olayda uzun süredir yatalak olarak yaşayan 3 çocuk annesi Rahime D., çocuklarından biri olan oğlu A.D. tarafından işkenceye maruz kaldı.

Rahime D.’nin işkenceye maruz kaldığı anları o an evde bulunan bir kişi tarafından cep telefonu kamerası ile kayda alınıp Rahime D’nin torunu  Muhammet D.’ye gönderildi. Muhammed D. görüntüleri gördükten sonra köy muhtarı Mehmet Bayram ile birlikte karakola giderek şikayetçi oldu.

Muhtar, torun Muhammed D. ve polisler Rahime D.’nin yaşadığı eve giderek oğlunu gözaltına alırken yaşlı kadın köye getirildi. Durumun Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri doktorla birlikte köye gitti. Kurum doktoru tarafından yapılan muayenede Rahime D.’nin muayenede vücudunun çoğu yerinde ve dilinde morluklar olan kadın, hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı.

 

CANİ EVLAT SERBEST KALDI

Polisler tarafından gözaltına alınan cani evlat ifadesi alındıktan sonra tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edilirken A.D. burada çıkarıldığı mahkeme tarafından denetimli serbestlik şartı ile serbest bırakıldı.

Muhammet D. yaptığı açıklamada bu yaşanan olayın bir vahşet olduğunu görüntüler önce Eskişehir’de bulunan bir yakınımıza ve sonra bana geldi. Ben hemen harekete geçerek muhtarla birlikte polise giderek şikayetçi olduk. Polisler gözaltına aldılar, babaannemi köye getirdiğimizde vücudunda morluklar vardı. Daha sonra doktor muayene edince hemen yoğun bakıma kaldırılması gerektiğini söylediler ve hastaneye kaldırdık. Annesini bu hale getiren oğlunu da mahkeme denetimli serbestlik şartıyla serbest bırakmış. Bu gibi insanların toplumda yeri yok” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.