Esenyurt’ta yangın paniği

0 26

Dün sabah 10:05 sularında İstanbul’un Esenyurt ilçesi, Gazi Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı bir binanın 4’üncü katındaki dairede henüz çıkış nedeni bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın meydana gelirken yangını fark eden vatandaşlar durumu itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine bildirdiler. Yangının meydana geldiği dairede bulunan 4 kişi çevredekilerin yardımı ile evden çıkarılırken daire içinde yangından oluşan dumandan etkilenen 4 kişiye olay yerine gelen sağlık ekipleri ambulans içinde müdahalede bulundular.

Evinden çıkan yangından dolayı dumanlar arasında evinden çıkarılan bir kadın sinir krizi geçirirken komşuları ve sağlık ekipleri kadını sakinleştirmek için uzun uğraşlar vermek zorunda kaldılar.

Çıkan yangını gören ve durumu itfaiye ekipleri ve sağlık ekiplerine bildiren vatandaş yaşanan anları “Bir anda daireden dumanlar çıktığını ve komşuların bağırışlarını duyunca hemen durumu ilgili mercilere bildirdim. Evin içinde bulunanlar çıkarıldıktan hemen sonra evden bir patlama sesi geldi” dedi.

Olayın görgü tanıklarından biri olan başka bir vatandaşta yaptığı açıklamada “Dairede alevler ve dumanlar yükseldiğini gördüm. Sonra evde bulunanlardan biri camdan atlamak için girişimde bulundu ama atlayamadı. Kısa bir süre sonrada itfaiye ekipleri geldi ve yangına müdahale ederek içeride bulunan kişileri dışarı çıkardılar. Evden çıkarılan 4 kişi daha sonra ambulanslar içinde tedavisi yapılırken evden çıkan bir kadının geçirdiği sinir krizi sonrasında kendisini komşuları ve görevliler zorluklarla teskin edebildiler” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.