Gelecek Partisi çatırdamaya mı başladı?

0 38

Siyasi hayatına AK Parti saflarında başlayan ve daha sonra Başbakanlık yapan Ahmet Davutoğlu daha sonra siyasi hayatına kurucusu olduğu Gelecek Partisi altında devam ederken başında olduğu Gelecek Partisi’nin 26 Temmuz’da Ankara’daki genel merkez binasının açılışına, HDP’li milletvekilleri ve il genel meclis üyesi de davet edilmişti.

Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi genel merkez binasının açılışına HDP’li vekilleri davet etmesi bir anda parti içinde bölünmelere neden oldu.
Herkes tarafından PKK’nın siyasi uzantısı olarak bilinen HDP’nin, Gelecek Partisi genel merkezi açılışına davet edilmesi, istifayı da beraberinde getirdi. HDP’li vekillerin davet edilmesinin ardından Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Ahmet Yılmaz, görevinden ayrıldığını açıkladı.

Bugün görevinden istifa ettiğini açıklayan Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Ahmet Yılmaz, istifası sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:
“Bilindiği üzere partimizin 26 Temmuz’da Genel Merkez binasının açılışı için Ankara’ya gitmiştim. Giresunlu il Başkanı ve bir şehit yakını olarak programı ayakta dinlerken açılışta bir çok HDP’li milletvekili, ve HDP il genel Meclis üyesinin davetliler arasında olduğunu anonsta duyduğum anda ve onların ön sırada oturduklarını görünce bize tevdi edilen il başkanlığı görevini sonlandırma kararı aldım.” İfadelerini kullandı

Giresun İl Başkanı Ahmet Yılmaz’ın sstifa gerekçesi, Gelecek Partisi Aydın İl Başkanı Ali İhsan Dilmen’i memnun etmedi. HDP’nin resmi bir parti olduğunu iddia eden Dilmen, tepki çeken davet ile ilgili “Biz açılışımıza davet etmişiz onlar da davete icap etmişler. Onurlandırmışlar. Şereflendirmişler, toplantımıza katılmışlar.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.