Temizlik görevlisinin alkışlanacak davranışı

0 41

Temizlik görevlisi olarak Bursa’nın Osmangazi ilçesinde çalışan Habib Çaylı geçtiğimiz hafta sabah saatlerinde temizliğinden sorunlu olduğu bölgede temizlik yaparken çöp konteynerinin yakınında siyah bir torba buldu. Bulduğu torbanın çöp olduğunu düşünerek eline aldığında içinde para olduğunu görünce durumu hemen amirlerine telefonla bildirdikten sonra çöp poşeti içinde bulduğu parayı yanına alarak müdürüyle birlikte Çekirge Polis Merkez Amirliği’ne götürdü.

Amiriyle birlikte bulduğu parayı polise teslim eden temizlik görevlisi Habib Çaylı polislerden paranın sahibinin bulunmasını isterken polis merkezinde yapılan sayımda çöp poşetinin içindeki paranın 110 bin lira olduğu belirlenirken paranın sahibinin bulunması için çalışmalara başlandığı öğrenildi.

110 bin lirayı bulan temizlik görevlisi Çaylı’nın iki farklı bankaya 35 bin lira kredi borcu olduğu öğrenilirken Çaylı polise verdiği ifadesinde “ O gün temizlik yapmak için mıntıkama geldim. Yolu temizlerken önümde siyah bir çöp poşeti bulunca çöpe atmak için elime aldığımda içine baktığımda para gördüm. Poşeti elime almasam belki direk çöpe atacaktım. Çöp poşetinin içinde parayı görünce hemen amirlerime durumu telefonla bildirdim. Amirimle birlikte buraya gelerek parayı teslim ettim. 2 bankadan çektiğim krediler yüzünden 35 bin lira borcum var. Ama belki bu paranın sahibi evini veya arabasını sattı ve ihtiyacı vardır. Tek istediğim paranın sahibinin bulunması. Parayı kaybeden kişiyle tanışmak isterim. Bugüne kadar boğazımdan haram tek bir lokma geçmemiştir. Ben sadece ekmeğimin peşindeyim” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.