9 yaşındaki Şiar’ın ölümüyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı

0 13

28 Nisan günü Sakarya’nın Kocaali ilçesi Karşı Mahalle Gökçekız Sokak’ta meydana gelen bir yangında Şiar Kılıç hayatını kaybederken oğlunun ölümünü şüpheli bulan baba Samet Kılıç ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı programa müracaat etti. Türk kamuoyunu günlerce meşgul eden olayda geçtiğimiz günlerde devamlı olarak programa katılan Şiar Kılıç’ın annesi Gülüzar Amanet ve birlikte yaşadığı sevgilisi Hami Kıcı, çocuğun yangından önce öldürüldüğünü itiraf etti.

Canlı yayında anne Gülüzar Amanet’in itirafı üzerine anne ve sevgili, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınarak Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. 2 cinayet şüphelisi Sakarya’ya götürülürken Hami Kıcı’nın erkek kardeşi Yasin Kıcı ve annesi Emine Kıcı da gözaltına alındı. 4 şüphelinin polisteki sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye polislerin aldıkları geniş güvenlik önlemleri altında götürülürken bir çok vatandaşın tepki gösterdiği gözlemlendi.

Şüphelilerin alınan ifadelerinde Hami Kırcı’nın Şiar Kılıç’ın ölümünden bir gün önce bir akaryakıt istasyonuna giderek benzin aldığı, Şiar Kılıç’ı devamlı olarak tuvaletini kaçırdığı ve engelli olduğu için sopayla dövdüğü, Şiar’in hayatını kaybetmeden 24 saat önce de darp ettiği öğrenilirken anne ile Hami Kırcı’nın hareketsiz kalan çocuğu gömmek için plan yaptığı daha sonra ise evi ateşe verdiği iddia edildi.

Şiar Kılıç’ın yapılan ilk otopsisinde yangından önce hayatını kaybettiğine dair bulgular tespit edilirken Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanacak kati raporu beklediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.