Sosyal medyada Elif Sarı hesabını kullanan şahıs tutuklandı

0 19

Sosyal medyada ‘Elif Sarı’ sahte ismiyle açtığı hesap üzerinden bebeği kucağında iken müstehcen paylaşımlar yapan ve mesajlar yazan hesap sosyal medya üzerinde kısa sürede büyük infial yaratırken bir çok sosyal medya üzerinden hesabın kapatılarak kadının tutuklanması için paylaşımlar yapmaya başlaması üzerine İçişleri Bakanlığı sosyal medya kullanıcısının bulunması için çalışmalar başlattı.

“Elif Sarı” hesabının bulunması için araştırma yapan Siber Suçlarla Mücadele ekipleri, kısa bir süre içinde sosyal medya üzerinden paylaşılan fotoğrafın Türkiye ile alakası olmadığını kadın ve çocuğun fotoğraflarının yurt dışında çekilmiş olduğunu belirlediler.

Siber Suçlarla Mücadele Ekipleri tarafından yapılan kısa araştırma sonrasında sosyal medyada ‘Elif Sarı’ ismiyle yayınlanan paylaşımların Gaziantep’te yaşayan Yunus E. olduğunu belirleyerek durumu Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdiler. Bu bilgiler üzerine harekete geçen Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Yunus E.’yi tespit ettiği adresinde gözaltına aldı.

Yunus E.’nin evine giden ekipler evde yaptıkları aramada bilgisayarına ve dijital materyallerine el konulurken Yunus E.’nin bir fabrikada işçi olarak çalıştığını belirleyerek çalıştığı fabrikaya giderek gözaltına alınarak Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülerek burada yapılan sorgusunda  Yunus E.’nin, kadın ve bebeğinin fotoğraflarını internetten bulduktan sonra sahte isimle hesap açtığını söylediği öğrenildi.

Yapılan sorgusu sonrası adliyeye sevk edilen Yunus E. adliye önünde kendisini bekleyen yakınlarından dua isterken kendisini görüntüleyen basın mensuplarına da “Bir cahillik ettim” dediği öğrenildi.

Yunus E. çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından ‘Müstehcenlik’ suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.