CHP’den teröristlere destek çıkılıyor iddialarına yanıt geldi

0 22

Türkiye’de büyük yankı uyandıran olayda Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmiş ve bu olayda yardım ve yataklık yaptığı tespit edilerek gözaltına alınarak tutuklanan avukatlardan Ebru Timtik,  cezaevinde yatarken iddialara göre DHKP-C terör örgütünün talimatıyla cezaevinde ölüm orucuna başlamış ve 238 gündür tuttuğu ölüm orucu sonrası geçtiğimiz günlerde ölmesinin ardından sosyal medyada ve basında. CHP’li birçok isim ise Ebru Timtik’e sahip çıkarak ölümüne tepki göstermişti.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), dün parti genel merkezinde toplanırken yapılan toplantı sonrasında CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak da toplantı sonrası soruları yanıtladı.

Kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Öztrak bir basın mensubunun sorusu üzerine adı DHKP-C ile anılan ve tuttuğu ölüm orucunun 238’inci günü hayatını kaybeden avukat Ebru Timtik’e CHP’nin sahip çıktığı iddialarıyla ilgili, “Çok açık söyleyeyim ki işin başından beri biz ölüm oruçlarına karşı olduğumuzu söyledik.

CHP olarak bizim çizgimiz bellidir ve bugüne kadar ne teröre ne de teröriste sahip çıkmadık. . CHP bu ülkenin kurucu partisidir. Bizler parti olarak haksızlığa, adaletsizliğe ve hukuksuzluğa sahip çıkarız. Kim haksızlığa , adaletsizliğe uğramışsa bizlerin görevi onları korumak ve sahip çıkmaktır” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.