Diyanetten sözde tarikat şeyhi hakkında zehir zemberek açıklama

0 24

Uşşaki adlı tarikatın lideri Fatih Nurullah takma adlı sözde tarikat lideri Eyüp Fatih Şağban’ın Sakarya’da kendi müritlerinden birisinin 12 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğunun öğrenilmesinin ardından gözaltına alındı. Polis merkezinde verdiği ifade sonrasında Sağban’ın çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmasının ardından tüm ülkeyi ayağa kaldıran olay küçük kızın yaşadıklarını yakınlarına anlatması sonucu ortaya çıkarken küçük kızın sözde tarikat lideri olan Sağban’a çay götürdüğü zaman tacize uğradığı öğrenildi.

Ülkeyi derinden sarsan skandalın ardından Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan, 12 yaşındaki küçük bir kıza cinsel istismarda bulunan sözde tarikat lideri Sağban hakkında ilk yazılı açıklama geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada “Çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir” denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“Allah’ın bizlere en değerli emaneti olan çocuklarımız, güvenli ve huzurlu bir ortamda büyümeyi, her türlü ihmal ve istismardan korunmayı hak etmektedir. Bu nedenle çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir.

İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de göz bebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.