10 yaşındaki çocuğun ölümüne sebep olan sürücü serbest bırakıldı

0 25

İznik- Bursa yolundaki Mustafalı mevkisinde 9 Ağustos günü saat 23.00 sıralarında, meydana gelen trafik kazasında10 yaşındaki Enes Güler yolun karşısına geçmek isterken sürücü, Kerim Akgün’ün kullandığı 54 TH 587 plakalı otomobille çarptı. Otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan Enes, çevredeki vatandaşların durumu sağlık ekiplerini bildirmesi üzerine olay yerine gelen ambulansla Bursa Şehir Hastanesi’ne kaldırılırken kazaya sebebiyet veren sürücü  Kerim Akgün ise gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldı.  Enes Güler yoğun bakım ünitesinde 2 gün boyunca doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybetmesi sonucu sürücü Kerim Akgün tekrar gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

20 Ağustos günü bilirkişi tarafından hazırlanan kaza raporunda 10 yaşındaki Enes’in %100 hatalı gösterilmesi üzerine aynı gün sürücü Kerim Akgün serbest bırakılırken Enes’in babası  Yusuf Güler bu karara tepki gösterdi.

Çocuğum geri gelmeyecek diyen acılı baba “ Biz acımızı dahi yaşayamadık. Bilirkişi raporunu öğrenince şok olduk. Oğlumun ölümüne sebep olan şahıs nasıl serbest bırakılır. Hiçbir kaza raporu bu kadar sürede hazırlanmaz. Verilen kaza raporunda 20 kiloluk bir çocuğun 40 kilometre hızla gelen bir aracın çarpması sonucu meydana geldiği yazılırken kaza sonrası o zaman o araç nasıl pert olabilir. Savcının değiştirilmesi için talebimiz dahi dikkate alınmadı. Biz birkaç defa savcının değiştirilmesi talebinde bulunduk ama sonuç alamadık” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.