Diyarbakır anneleri bir evladına daha kavuştu

0 31

3 Eylül 2019 tarihinde çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı  ve bu kaçırmalarda HDP’nin yardımcı olduğu iddiasıyla  HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan evlat nöbeti 371’inci gününde de devam ederken ailelerden biri daha evladına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Henüz 13 yaşında iken 2015 yılında PKK terör örgütü tarafından kandırılarak dağa kaçırılan Erdal Çetin Suriye’nin Kamışlı kırsalında Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa İl Jandarma komutanlıkları ve İstihbarat Komutanlığı tarafından yapılan müşterek ikna çalışmaları neticesinde silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olmasının ardından Nusaybin ilçesine getirilirken burada yapılan işlemlerin ardından Erdal Çetin Diyarbakır’a sevk edildi.

Oğulları Erdal Çetin’in ikna çalışmaları sonucunda teslim olduğunu öğrenen ve oğlu için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önüne gelerek oğlu için nöbet tutan anne Gülşen Çetin ve baba Bayram Çetin, haberi aldıklarında gözyaşlarına hakim olamazken evlat nöbetine devam eden Diyarbakır anneleri de bu ailenin mutluluğuna ortak oldular. Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığına getirilen Erdal Çetin burada annesi Gülşen Çetin ve babası Bayram çetin ile buluşarak hasret giderdi. Buluşma anında acılı anne ve baba gözyaşları içinde opullarına sarılırken mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

Ailesi ile görüştürülen Erdal Çetin daha sonra ifadesinin alınması için sorgu odasına alınarak ifadesine başvuruldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.